NIC dodać nic ująć
KOMUNIKAT
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kamieniu Wielkim ogłasza zapisy dzieci do klasy I oraz oddziału przedszkolnego „0” w Szkole Podstawowej im. Orła Białego
w Kamieniu Wielkim na rok szkolny 2019/2020.Oddział przedszkolny „0”
- Termin zapisu do oddziału „0” od 18.02.2019r. do 22.02.2019r. telefonicznie na numer 95 751 58 94 lub osobiście w sekretariacie szkoły.
- Wniosek - zgłoszenie można pobrać ze strony internetowej szkoły (www.spkamienwielki.edupage.org) lub w sekretariacie szkoły i dostarczyć wypełniony od 25.02. 2019r. do 08.03.2019r. do godz. 14.00 do sekretariatu szkoły
Klasa I
- Termin składania wniosku – zgłoszenia do klasy I od 18.02.2019r. do 01.03 2019r. do godz. 14.00.
- Wniosek – zgłoszenie o przyjęcie do szkoły podstawowej można pobrać
ze strony internetowej szkoły (www.spkamienwielki.edupage.org)
i dostarczyć wypełniony od 18.02.2019r. do 01.03.2019r. do godz. 14.00 do sekretariatu szkoły.
Miejscowości należące do obwodu Szkoły Podstawowej im. Orła Białego
w Kamieniu Wielkim:- Kamień Wielki
- Mościce
- Mościczki.
Wnioski i stosowne dokumenty można pobrać klikając na poniższe Linki. Serdecznie zapraszamy.
1. Wniosek do klasy "0" WNIOSEK-O.docx
2. Wniosek do klasy I WNIOSEK_ZG_uOSZENIE_DO_KLASY_I_SPKW.docx
3. Regulamin rekrutacji do klasy I i oddziału przedszkolnego „0” w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Kamieniu Wielkim na rok szkolny 2019/2020, z dnia 15.02.2019 roku. rekrutacja-regulamin_kl_I_i_0.docx
Procedury egzaminu klasy VIII
Procedury przystąpienia uczniów klasy VIII do egzaminu. Warto przeczytać. Warto wiedzieć. Warto też przekazać innym rodzicom o tej informacji. Wystarczy kliknąć, pobrać i przeczytać dokument. Czytaj Egzamin_osmoklasisty.docx
Poznaj również procedury zwiazane z przystąpieniem uczniów do egzaminu klasy 8. Czytaj procedura_przeprowadzania_egzaminu_8kl.doc
Bal Karnawałowo-Walentynkowy
Z przykrością i jednocześnie z radością informujemy, że bilety na zabawę karnawałową wyprzedane!
Pozostała możliwość nabycia biletu w formie wsparcia szkoły, a nie uczestniczenia w samej zabawie.
Serdecznie dziękujemy i do zobaczenia 16 lutego o 20.00, sala w Mościcach. Rada Rodziców
Bal Karnawałowy
A tak bawiliśmy się na szkolnym balu karnawałowym. Wystrój i scenografie balu wykonaliśmy sami na lekcjach plastyki. Na lekcjach informatyki wyszukiwaliśmy muzykę, która później bawiła nas przy wtórze głośników i kolorowych świateł. Największym przebojem zabawy był taniec z miotłą. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody ufundowane przez Radę Rodziców za co bardzo dziękujemy. Był również tradycyjny pączek i gorąca herbatka. Było naprawdę szałowo i kolorowo.
8
Ferie Zimowe
W czasie pierwszego tygodnia ferii zimowych w szkole odbywały się zajęcia tematyczne.
Podczas jednego z takich dni dzieci poszukiwały informacji w internecie na temat zdrowego odżywiania się. Utrwalały umiejętności tworzenia plików, kopiowania i drukowania. W ramach wspólnej zabawy wykonały plakat ,,Odpoczywam i zdrowo się odżywiam". Po wzbogaceniu wiedzy o zdrowych produktach zabrały się do pieczenia pizzy. Krojenie, siekanie, obieranie, wyrabianie ciasta i sprzątanie
to czynności, które nie są im obce. Było wesoło, pysznie i zdrowo. W szkole odbywały się także zajęcia sportowe na których m.in. uczniowie doskonalili grę w ping- ponga.
9
Wyjazd do kina
13 grudnia 2018 roku uczniowie klas VII i VIII wraz z opiekunami: p. B. Stankiewicz i p. M. Proszyk pojechali na film do kina „Helios” w galerii „Askana” w Gorzowie Wielkopolskim.
Spod szkoły wyruszyliśmy punktualnie o godzinie 8:00 - po sprawdzeniu obecności przez p. Beatę Stankiewicz, kierownika naszej wycieczki.Po przyjeździe do kina, odebraniu biletów oraz kupieniu przekąsek i napojów, zasiedliśmy w wygodnych fotelach i w skupieniu obejrzeliśmy niemal dwugodzinny film pt. „Robin Hood - początek” w reżyserii Otto Bathursta. Mile nas zaskoczyła opowieść o szlachetnym złodzieju, który po licznych perturbacjach życiowych, postanawił stanąć w obronie uciśnionych mieszkańców Nottingham, odbierając złoto bogatym i rozdając je biednym. Kompanem i nauczycielem Robina został jego dawny wróg, Mały John, z którym stanął ramię w ramię do nierównej walki z armią Szeryfa.
Podczas seansu nie nudziliśmy się nawet przez chwilę – film pełen był niespodziewanych zwrotów akcji i zabawnych dialogów, obfitował w wiele niedokończonych wątków, których rozwiązanie mamy nadzieję zobaczyć w kolejnych częściach przygód Robina z Loxley.
Po seansie mieliśmy ponad dwie godziny tzw. „czasu wolnego”, np. na zrobienie zakupów czy zjedzenie przepysznego deseru. Około godziny 15:00 zadowoleni i najedzeni, wróciliśmy pod szkołę. Wyjazd miał służyć integracji uczniów klas starszych i w 100% spełnił swoje zadanie.
Gleba - warsztaty laboratoryjne
Dnia 11 grudnia 2018 r. klasa VI SP odwiedziła siedzibę Parku Narodowego "Ujście Warty " w Chyrzynie. Uczniowie wzięli udział w bardzo interesujących zajęciach laboratoryjnych pt. "Gleba". Usystematyzowali wiedzę na temat składu i właściwości gleby. Porównywali różne rodzaje gleb oraz poznali organizmy glebowe i ich rolę w ekosystemie. Poznali odpowiedzi m.in. na pytania: Co to jest gleba i jak powstaje? Co to jest próchnica? Od czego zależy rodzaj gleby? Jakie typy gleb występują w Polsce?
8
Fun Jump - trampoliny
Trampoliny i ścieżki akrobatyczne...świetna zabawa w parku trampolin z okazji Mikołajek. Tyle atrakcji mieli uczniowie klasy VI SP, którzy udali się z wychowawczynią na integracyjną wycieczkę do parku trampolin Fun Jump w Gorzowie Wlkp. Celem wyjazdu było wyrabianie nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, integracja uczniów oraz rozwijanie zainteresowania sportem. W parku trampolin na uczniów czekały różnej wielkości trampoliny, ścieżki akrobatyczne, batuty, baseny z gąbkami i inne atrakcje. Część dzieci wykazała się umiejętnością wykonywania różnego typu salt i przewrotów, inni woleli spokojne skoki. Największymi miłośnikami akrobacji okazali: Kuba Marciniak, Konrad Szymaszek, Wiktor Wójcik, Konrad Klimek i Damian Wagner. Wspólny wyjazd = świetnie spędzone chwile! Już planujemy kolejny wyjazd. :) Tym razem na kręgle.
Z wizytą w siedzibie Parku Narodowego "Ujście Warty"
Uczniowie klasy VII i VIII SP pod opieką p. Beaty Stankiewicz wzięli udział w bardzo interesujących zajęciach o Parkach Narodowych Polski.😀
Podczas zajęć nie tylko była praca z mapą, ale także film i gra planszowa. Zajęcia okazały się ciekawą lekcją geograficzno-przyrodniczą
Rozstrzygnięcie konkursów
Na początku października 2018 roku odbył się szkolny etap wojewódzkiego konkursu historycznego dla uczniów szkół podstawowych pt. „Wielcy Polacy – twórcy niepodległości”. Wzięło w nim udział 9 uczniów naszej szkoły z klas V-VIII, którzy sprawdzili swoją wiedzę o wydarzeniach i postaciach związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości i budową niepodległego państwa polskiego po pierwszej wojnie światowej.
Konkurs został ogłoszony przez Lubuskiego Kuratora Oświaty z okazji upamiętnienia 100-lecia odzyskania suwerenności przez nasz kraj, a jego celem było rozbudzenie zainteresowań historycznych oraz kształtowanie świadomości patriotycznej i obywatelskiej w oparciu o wiedzę historyczną. Zawody polegały na rozwiązaniu w ciągu 60 minut testu pisemnego udostępnionego na stronie Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim.
Do zawodów rejonowych przeszło 5 uczniów, którzy uzyskali największą liczbę punktów. Byli to: Dawid Mołdoch, Hubert Bajko, Bartosz Habaj i Gniewomir Furmaniak z klasy VIII oraz uczennica klasy VI, Dominika Nowak. Etap rejonowy odbył się 25 października w gorzowskim liceum. Nasi uczniowie w dobrym nastroju pod opieką p. M. Proszyk udali się szkolnym autobusem do Gorzowa, aby zmierzyć się z uczniami szkół powiatu gorzowskiego. Mimo tego, że nasi uczniowie nie zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, jestem z nich bardzo dumna, zaś kwalifikacje do etapu rejonowego niełatwego przecież konkursu historycznego, uważam za ich wielki sukces.
Z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w szkole na początku listopada zorganizowano dyktando niepodległościowe dla uczniów klas IV-VIII w dwóch kategoriach: klas IV-VI i klas VII-VIII. Koordynatorem zarówno konkursu historycznego, jak i dyktanda niepodległościowego, była p. Małgorzata Proszyk.
Zwycięzcy każdej kategorii oraz wszyscy uczestnicy dyktanda, a także uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie historycznym, otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez anonimowych sponsorów i wręczone na apelu porządkowym przez dyrektor szkoły, panią Małgorzatę Szymaszek.
8
Bezpieczeństwo i edukacja
22 listopada odbyły się ćwiczenia z ewakuacji przeciwpożarowej. Uczniowie i pracownicy utrwalili zasady bezpiecznej ewakuacji oraz udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia. Przedstawiciele Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Kostrzyna nad Odrą wygłosili prelekcję o zagrożeniach związanych z tlenkiem węgla. Ćwiczenia pokazały, że warto ćwiczyć i utrwalać. Wdrażanie wśród uczniów wiedzy i poczucia odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych jest ważnym aspektem w rozwoju każdego młodego człowieka. Rozwijamy normy prospołeczne i świadomość użytecznej wiedzy w tym zakresie. Zawód strażaka, też nie jest im obcy.
Święto Niepodległości
Wolność jest w nas!
Sto lat Polsko!
Dnia 9 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji 100-lecia niepodległości Polski. Galę rozpoczęła pani dyrektor szkoły Małgorzata Szymaszek opowiadając nam trochę o historii Polski, o szacunku dla historii minionych pokoleń oraz o roli wartości w życiu narodu. Z kolei pani Małgorzata Proszyk wraz z uczniami przygotowała uroczystość pt. "O niepodległość". W scenariusz uroczystości wplecione zostały wiersze i pieśni niepodległościowe by uświadomić młode pokolenie, że Święto Narodowe i praca codzienna jest sprawą wszystkich. A obowiązkiem rodziny i szkoły jest pielęgnowanie tradycji narodowych. Po akademii wspólnie śpiewaliśmy piosenki patriotyczne. O godz. 11.11 wszyscy zaśpiewaliśmy cały hymn Polski. Następnie wzięliśmy udział w Marszu Niepodległości oraz skosztowaliśmy upieczonego przez uczniów torta. Tort został upieczony z okazji Dnia Patrona naszej szkoły: Orła Białego. To był wspaniały, pełen wrażeń dzień, który na długo zapamiętamy
6
Orzeł Biały naszą dumą
Podczas piątkowej uroczystej akademii z okazji Dnia Patrona Orła Białego został rozstrzygnięty konkurs "ORZEŁ BIAŁY NASZĄ DUMĄ", który zorganizowała p. Aleksandra Wagner. Nagrody zwycięzcom oraz uczniom wyróżnionym wręczyła pani dyrektor Małgorzata Szymaszek. Najważniejszym celem konkursu było zainteresowanie uczniów znaczeniem naszych symboli narodowych, a także popularyzacja wiedzy o godle jako jednym z najistotniejszych znaków polskiego państwa.
Kategoria kl. I- IV SP:
I miejsce: Lena HałasII miejsce na równi: Alan Greszta i Sylwek Milka III miejsce: Szymon MilkaKategoria kl. V- VIII SP:I miejsce: Amelia Czarnecka II miejsce: Estera Milka III miejsce: Kuba MarciniakGratulujemy wszystkim uczestnikom!
28
Podziękowanie
Francuski pisarz Wiktor Hugo, powiedział: „Życie składa się z przywitań i pożegnań”.
Dlatego nadeszła chwila, ażeby powiedzieć ostatnie „do widzenia”... niesamowitemu człowiekowi, nauczycielowi, doradcy, przyjacielowi naszej szkoły Panu Ryszardowi Nowickiemu. Dziękujemy za pomoc i dobre słowo każdego dnia.
Międzynarodowy Komkurs Wiedzy o Polsce
Dnia 7 listopada 2018 r. odbył się Międzyklasowy Konkurs Wiedzy o Polsce pt. „Wiem wszystko o Polsce, bo jestem Polakiem”. W ten sposób uczciliśmy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W konkursie wzięło udział po pięciu reprezentantów klas IV-VIII SP. Cele konkursu:
- pogłębienie wiadomości o Polsce, poznanie piękna Ziemi Ojczystej;
-kształtowanie postaw patriotycznych;
-przybliżenie aspektów geograficznych, przyrodniczych i kulturoznawczych Polski;
-kształtowanie poczucia jedności narodowej i szacunku do symboli narodowych; -zachęcanie uczniów do samodzielnej pracy nad pogłębianiem wiedzy o Polsce; -stworzenie uczniom możliwości „sprawdzenia się” w rywalizacji z innymi; -rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów, wyłanianie talentów.Konkurs polegał na wykonaniu trzech różnych zadań. Pierwsza część polegała na rozwiązaniu testu wiedzy, kolejny etap to rozpoznawanie sławnych Polaków na zdjęciach. Trzecia część konkursu polegała na udzieleniu odpowiedzi na wylosowane pytanie. Konkurs zorganizowała p. Agnieszka Jackiewicz.Największą wiedzą wykazali się uczniowie klasy siódmej: Patryk Brożyński, Xawery Maćkowiak, Michal Sobalski, Jakub Stasiak i Kacper Tarabuła. Punktacja poszczególnych klas:I miejsce kl. 7 – 41 pkt.II miejsce kl. 8 – 39 pkt.III miejsce kl. 6 – 38 pkt.IV miejsce kl. 4 – 37 pkt.V miejsce kl. 5 – 33 pkt.Zwycięzcy zostali nagrodzeni.Gratulujemy wszystkim uczestnikom!
Zawody w Sosnach
Zawody sportowe w Sosnach z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę 08.11.2018
źródło: Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Sosnach.
7
Zakochani w Polsce
W sobotę 27 października, grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką p. Aleksandry Wagner i p. Małgorzaty Proszyk, wzięła udział w Gminnym Konkursie Multimedialnym pt. ''Zakochani w Polsce'', organizowanym przez Krąg Przyjaciół DRUH z Witnicy. Konkurs odbył się na sali gimnastycznej w Zespole Szkół M.Kopernika w Witnicy.
Uczniowie reprezentujący naszą szkołę musieli wykazać się nie tylko wiedzą z różnych dziedzin i przedmiotów - od języka polskiego, poprzez matematykę, a kończąc na ekologii, ale także talentem muzycznym i sprawnością fizyczną.
Poza prezentowaną wiedzą ogólną, uczniowie nagradzani byli również za umiejętność pracy zespołowej, szybkość i dokładność wykonywania kolejnych zadań oraz spostrzegawczość.
Szkoła im. Orła Białego w Kamieniu Wielkim zajęła IV miejsce.
8
I Bieg Orłów
6 listopada 2018 r. odbył się w naszej szkole I Bieg „Orłów” zorganizowany dla uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W biegu wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły począwszy od maluszków – przedszkolaków po najstarszych ośmioklasistów. W bieg włączyli się także nauczyciele i pracownicy szkoły, mieszkańcy wsi oraz pracownicy i podopieczni WTZ w Kamieniu Wielkim. Celem imprezy była nie tylko popularyzacja zdrowego trybu życia – upowszechnianie biegania jako najbardziej dostępnych form sportu i rekreacji oraz promocja aktywności fizycznej, ale przede wszystkim uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i integracja środowiska lokalnego.Bieg poprzedziło wspólne zdjęcie oraz wspólna rozgrzewka, którą przeprowadziła pani Beata Stankiewicz. Na linii startu stanęło ok. 100 biegaczy oraz pań uprawiających nordic walking. Zawody otworzyła pani dyrektor Małgorzata Szymaszek przecinając wstęgę. Wszyscy zawodnicy z uśmiechem na twarzach pokonali bez większych problemów dystans ok. 2 km. Bezpieczeństwa pilnowali strażacy z OSP w Kamieniu Wielkim. :)Najszybsi byli uczniowie klasy ósmej. Zwyciężył Dawid Modłoch, drugi na mecie uplasował się Eryk Ożarowski a trzeci Gniewko Furmaniak. Cała trójka uczniów otrzymała puchary, które wręczyła pani dyrektor. Każdy uczestnik otrzymał także dyplom za udział w zawodach sportowych. A po wielkich zmaganiach sportowych… miło czas spędziliśmy przy ognisku zajadając się kiełbaskami i popijając ciepłą herbatę.
24
Jeans for a better world
Nadeszła znowu ta pora roku, kiedy porządkujemy nasze szafy, zmieniamy odzież letnią na jesienno-zimową. Możemy się założyć, że przy okazji przeglądania garderoby, znaleźliście co najmniej kilka par jeansów. A wśród nich z całą pewnością przynajmniej jedną, która wylądowała na dnie szafy. Bo fason już niemodny. Bo nie ten odcień niebieskiego. Bo przestały się podobać. Czy wiesz, że ze starych spodni można wyczarować plecak, torbę, nerkę, a nawet kurtkę? Jeśli nie wiesz jak, to przychodzimy z pomocą :)!
Jeśli chcesz, aby Twoje jeansy przyczyniły się do wysłania trochę dobra w świat, dołącz do akcji!
Razem z nami możesz sprawić, że Twoje stare jeansy zyskają nowe życie i przyczynią się do pomocy nastolatkom na Cabo Verde! Wystarczą 4 proste kroki:
1. Oddaj swoje stare jeansy nam... do Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kamieniu Wielkim - koordynatorem akcji jest p. Agnieszka Jackiewicz.
2. My wyślemy jeansy do Krakowa, do wspaniałych dziewczyn z KOKOworld...
one postarają się tchnąć nowe życie w Twoje stare jeansy, stworzyć z nich zupełnie nowe produkty.
3. Wystawią te produkty na aukcję charytatywną.
4. I wspólnie ufundujemy nastolatkom z Wysp Zielonego Przylądka edukację!
Wchodzisz w to?
Dobry pomysł?
Zachęcamy do udziału...my już robimy przegląd swojej szafy.
Archiwum Aktualności